چهارشنبه 25 مرداد 1391

بیانیه کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ

 

بار دیگر جمعه آخر ماه مبارک رمضان فرارسید تا برای آنان که درد و دغدغه وجدانی مبارزه با ظالمان جهانی و ستمگران شناخته شده را دارند، فرصت و توفیقی باشد که از ظلم و تعدّی تبری و بیزاری بجویند و با ستمدیدگان و مظلومان عالم خصوصاً ملت بی پناه و زجر کشیده فلسطین همدردی و همدلی نمایند.

اقدام بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در تعیین روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان با عنوان روز قدس، سالهاست که به نمادی برای وحدت و همدلی مسلمانان سراسر جهان و حتی پیروان ادیان مختلف علیه ظلم و ستم تبدیل شده است. امسال در شرایطی این روز را مدافعان صلح و آزادی و عدالت در سراسر جهان گرامی خواهند داشت که هنوز از یکسو محاصره غزه و آثار غیرانسانی آن علیه مردم مظلوم منطقه ادامه دارد و تعرضات صهیونیست ها به اماکن مقدس اسلامی در فلسطین فزونی یافته است و از سوی دیگر جامعه داخلی رژیم صهیونیستی انواع مشکلات و ناهنجاری ها را تجربه می کند آن گونه که طی هفته های اخیر چند مورد خودسوزی اعتراضی و انواع اعتصابات و بحران های اجتماعی ناشی از تبعیض ها در سرزمین های تحت سلطه اشغالگران، توجه عموم ملت ها را بخود جلب کرده است.

تحولات مثبت در برخی کشورهای اسلامی خصوصاً مصر در راستای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و عدم همراهی با اشغالگران و حامیان آنها و همچنین برگزاری اجلاس فوق العاده سران کشورهای اسلامی در مکه با عنوان همبستگی اسلامی که طبیعتاً باید مبتنی بر فلسفه اصلی ایجاد سازمان همکاری اسلامی، دفاع از ملت مظلوم فلسطین را اولویت دهند، ازجمله شرائط قابل توجهی است که روز قدس امسال را باید تقویت نماید.

کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران ضمن انزجار از هرگونه ستمگری و ظلم در سراسر جهان با هر عنوان و بهانه و توجیهی که صورت گیرد، خصوصاً با محکومیت تجاوزات طولانی مدت صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی فلسطین و با حمایت از ملت ستمدیده فلسطین، امیدوار است که فریادهای عمومی عدالت خواهان و مدافعان حقوق انسانی در سراسر جهان در روز قدس و روزهای دیگر سال، هرچه سریعتر بساط ظالمان و حامیان آنها را برچیند و زمینه ای فراهم آید تا ملت های مختلف بتوانند در صلح و آرامش و امنیت برای ارتقاء رعایت حقوق انسانی و اجرای عدالت و اخلاق و معنویت، همدل و همراه بکوشند و به دستاوردهای شایسته نائل آیند.

روابط عمومی کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 18 مرداد 1391

برگزاری پیش نشست دوم همایش «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه حقوقی اسلام»

در مورخ 91.5.14 همزمان با روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی، پیرو هماهنگی‌ها وپیگیری‌های انجام شده طی هفته‌های گذشته، پیش نشست دوم همایش «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه حقوقی اسلام» در محل موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) با حضور جمعی از فضلا و اندیشمندان اسلامی و سخنرانی حجت الاسلام دکتر دانش پژوه مدیر گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکتر جاوید عضو هیأت علمی دانشگاه تهران برگزار شد. در این جلسه همچنین سه نفر از صاحبان مقالات تأیید شده همایش اثر خود را ارائه کردند. ضمناً بسته فرهنگی مشتمل بر 4 جلد کتاب و بیانیه کمیسیون ویزه روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی نیز تقدیم شرکت کنندگان گردید. برای مشاهده گزارش پیش نشست دوم کلیک نمایید

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 18 مرداد 1391

فراهم سازی مصاحبه برخی فضلای اسلامی با رسانه ها به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی

 در روزهای دهم تا سیزدهم مردادماه، برابر تقاضای رسانه های مختلف، از سوی روابط عمومی کمیسیون هماهنگی هایی با برخی از فضلای حوزوی مرتبط با دفتر کمیسیون در قم انجام شد تا در خصوص روز حقوق بشر اسلامی، مصاحبه هایی با رسانه ها داشته باشند. برای ملاحظه آنچه از گفتگوی رسانه ها با فضلای مزبور منتشر شده موارد زیر را کلیک نمایید.

حجت الاسلام عباسعلی براتی

 حجت الاسلام محمد مهدی کریمی نیا

 حجت الاسلام اکبری

 آیت الله هاشم زاده هریسی

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 17 مرداد 1391

تبریک روز خبرنگار به عموم دست اندرکاران رسانه‌ها

برای مشاهده متن بیانیه کلیک کنید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 17 مرداد 1391

بیانیه کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران به مناسبت روز «حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی» (14 مرداد 1391)

برای دیدن متن بیانیه کلیک کنید.

(0)نظرات توسط: QOMHR