چهارشنبه 31 خرداد 1391

حضور دبیر کمیسیون در سومین نشست علمی «فقه و حقوق بشر»

 پیرو هماهنگی های انجام شده توسط مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام، در مورخ 91.3.10 در محل مرکز مزبور سومین نشست علمی فقه و حقوق بشر برگزار شد. در این نشست که جمع قابل توجهی از دانشوران حوزوی و علاقمند به موضوع حضور داشتند، حجت الاسلام دکتر سعید رهایی عضو هیأت علمی دانشگاه مفیدو حجت الاسلام سروش محلاتی عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ارائه بحث داشتند و دبیر کمیسیون اداره نشست را بر عهده داشتند. در حاشیه برگزاری این نشست علمی مسئولین مرکز فقهی به دبیر کمیسیون اعلام داشتند که دوره آموزشی پیشنهادی کمیسیون در حیطه پاسخدهی به شبهات، پرسشها و چالشهای فرا روی فقه اهل بیت علیهم السلام در مقوله حقوق بشر را می توان از دهم تیرماه اجرا کرد فلذا برنامه ریزی های لازم را کمیسیون در دستور کار قرار دهد تا به مدد الهی این دوره آموزشی 5 روزه از روز دهم تیرماه الی 15 تیرماه در مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به اجرا درآید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با حجت الاسلام و المسلمین دکتر عباسی از مسئولین مجمع عالی حکمت اسلامی

 در مورخ 91.3.24 پیرو هماهنگی قبلی، دبیر کمیسیون و حجت الاسلام بابایوسفی در محل مجتمع آموزش عالی امام خمینی جامعه المصطفی (ص) با حجت الاسلام دکتر عباسی معاون اسبق آموزشی مرکز مدیریت حوزه دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه طرح کمیسیون برای اجرای دوره آموزشی کوتاه مدت «بررسی مبانی نظری و فلسفی حقوق بشر» که قرار است به صورت مشترک توسط کمیسیون و مجمع عالی حکت اسلامی برای دانش پژوهان حوزوی با گرایش تحصیلی فلسفه، به اجرا درآید، مورد بحث قرار گرفت و قرار شد به زودی طرح مزبور به صورت مکتوب نیز تقدیم ایشان گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

حضور دبیر کمیسیون در بنیاد علوم وحیانی اسراء

 در مورخ 91.3.24 دبیر کمیسیون و همکار این نهاد در دفتر قم در بنیاد علوم وحیانی اسرا حضور یافتند و گفتگوی کوتاهی با رییس بنیاد مزبورحجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی بعمل آوردند.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

انتقال برخی از کتب جدید برای کتابخانه دفتر مرکزی

 در مورخ 91.3.24 چند جلد از کتب فقهی جدیدی که برای کتابخانه دفتر مرکزی در قم تهیه شده بود به تهران منتقل شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

ارائه کتبی پیشنهادات کمیسیون برای همکاری های مشترک با موسسه بین المللی مطالعات اسلامی مرکز مدیریت حوزه علمیه

 در مورخ 91.3.10 پیرو مذاکرات قبلی، پیشنهادات کمیسیون برای همکاری های مشترک با مرکز یاد شده به صورت مکتوب تقدیم رییس نهاد مزبور شد. به همراه مکاتبه ، یکسری کامل از انتشارات کمیسیون نیز تقدیم موسسه مطالعات اسلامی گردید. اجرای کارگاه های آموزشی، تدوین کتب آموزشی به زبان انگلیسی و عربی، اجرای برخی واحدهای اختیاری یا اجباری با محتوای اسلام و حقوق بشر از جمله پیشنهادات کمیسیون بودند.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

ارائه کتبی پیشنهادات کمیسیون برای همکاری های مشترک با معاونت آموزشی جامعه الزهرا (س)

در مورخ 91.3.10 پیرو مذاکرات قبلی، پیشنهادات کمیسیون برای همکاری های مشترک با معاونت آموزشی جامعه الزهرا (س) به صورت مکتوب برای حجت الاسلام حاجی زاده معاون مرکز یاد شده ارسال شد. به همراه مکاتبه مزبور، یکسری کامل از انتشارات کمیسیون نیز تقدیم جامعه الزهرا گردید. اجرای نشست های علمی، کارگاه های آموزشی، مساعدت در رساله های تحقیقی دانش پژوهان در صورتی که حول موضوعات اسلام و حقوق بشر باشد و موارد مشابه دیگر محورهای پیشنهادی کمیسیون بودند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

اجرای نشست علمی «بررسی ابعاد حقوقی بین المللی پدیده مخرب توهین به مقدسات اسلامی»

 

 

پیرو هماهنگی های انجام شده، در مورخ 91.3.10 در محل سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، نشست علمی با عنوان یاد شده و با ارائه بحث از سوی حجت الاسلام و المسلمین عادل ساریخانی رییس دانشکده حقوق دانشگاه قم و جناب آقای مهدی دانش یزدی عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین المل و مدیر کل حقوقی اسبق وزارت خارجه برگزار شد. در این نشست علمی جمع زیادی از دانشوران حوزوی و دانشگاهی و نمایندگان رسانه ها حضور داشتند وپس از سخنرانی اساتید یاد شده هر یک به پرسش های مطروحه پاسخ گفتند. در جریان این نشست علمی از سوی کمیسیون دو کتاب حقوق بشر در متون مقدس ادیان الهی و 20 تعهد دول اسلامی از منظر اعلامیه اسلامی حقوق بشر به همراه متنی در مورد روند قانونگذاری جدید کشورهای اروپایی در زمینه توهین به ادیان از سوی کمیسیون بین حاضرین توزیع گردید. پس از برگزاری نشست علمی، دبیر کمیسیون به همراه جناب دانش یزدی از نمایشگاه کتب جدید خریداری شده پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی از نمایشگاه کتاب امسال بازدیدبعمل آوردند همچنین گفتگویی با مسئولین پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه انجام  دادند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

ارائه پیش نویس نامه های مربوط به پیگیری مصادیق اخیر توهین به مقدسات اسلامی به معاونت بین الملل حوزه

 پیرو مذاکره معاونت بین الملل حوزه و دبیر کمیسیون در خصوص ارائه پیشنهادات کمیسیون برای انجام مکاتبات حقوقی بین المللی مربوط به پیگیری برخی مصادیق جدید توهین به مقدسات اسلامی در خارج کشور، در مورخ 91.3.10 دفتر کمیسیون در قم پیگیری به عمل آورد تا از وصول نامه های ارسال شده از طریق رایانامه به معاونت بین الملل مرکز مدیریت مطمئن شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

وصول مکاتبه معاونت بین الملل حوزه برای همایش مهرماه

 در مورخ 91.3.24 دورنگار معاونت بین الملل حوزه برای مشارکت کمیسیون در همایش علمی بزرگداشت جایگاه علمی آیت الله تسخیری به دفتر کمیسیون در قم واصل شد. شایان ذکر است که پیش از این مکاتبه نیز طی چند هفته قبل، از سوی برخی مسئولین همایش مهرماه با دبیر کمیسیون در تهران هماهنگ شده که مقاله مربوطه به تلاش های آیت الله تسخیری در مقوله حقوق بشر را ایشان تهیه نمایند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

توزیع فراخوان های ثبت نام دوره آموزشی کوتاه مدت فقه و حقوق بشر و دوره تنوع فرهنگی و آموزش حقوق بشر

در مورخ 91.3.24 فرم های فراخوان ثبت نام در دو دوره آموزشی یاد شده که قرار است در تیرماه در قم و تبریز توسط کمیسیون در چارچوب همکاری مشترک با مرکز فقهی ائمه اطهار و مرکز تنوع فرهنگی و حقوق بشر جنبش عدم تعهد به اجرا درآید، از سوی دفتر مرکزی کمیسیون تحویل دفتر کمیسیون در قم شد تا سریع تر در مراکز علمی قم توزیع گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

اجرای نشست علمی «اصول فقه و حقوق بشر»

 

در مورخ 91.3.27 پیرو هماهنگی های انجام شده بین کمیسیون و پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، اولین نشست علمی با عنوان یاد شده در محل پژوهشگاه مزبور در قم برگزار شد. در این نشست علمی که باحضور جمعی از فضلای حوزوی و دانشگاهی برگزار شد آیت الله محسن اراکی و حجت الاسلام قائنی از اساتید درس خارج حوزه در قم و آیت الله هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری و حجت الاسلام بهمن اکبری پژوهشگر حقوق بشر اسلامی از تهران ارائه بحث داشتند. همچنین حجت الاسلام دکتر سعید رهایی، حجت الاسلام دکتر ارسطا، حجت الاسلام صرامی، دکتر سلطان پژوه هر یک نظراتی را در خصوص ارائه بحث سخنرانان اصلی جلسه مطرح کردند. دبیری این نشست را حجت الاسلام علی اکبریان بر عهده داشت. شایان ذکر است که محور اصلی بحث نشست اول اصول فقه و حقوق بشر، حجیت عقل و کارایی آن در مباحث حقوق بشر بود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی

 

در مورخ 91.3.31 دبیر کمیسیون با حجت الاسلام احمد مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نشست مشترک برگزار کردند. در این جلسه در خصوص برقراری درس فقه حقوق الانسان در حوزه، جلسه اخیر برگزار شده در حیطه اصول فقه و حقوق بشر، بیانیه کمیسیون در خصوص اعدام های اخیر اتباع ایرانی در عربستان و دوره آتی فقه و حقوق بشر در تیرماه و اقتراح مربوط به مجله پژوهش و حوزه بحث و گفتگو انجام شد. پس از پایان جلسه نامه مرکز تحقیقات مجلس خطاب به کمیسیون برای دریافت گزارش فعالیت های کمیسیون درحیطه جرم سیاسی تقدیم دبیر کمیسیون شد تا از دفتر مرکزی گزارش مزبور برای مرکز تحقیقات ارسال شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با رییس بنیاد علوم وحیانی اسراء

در مورخ 91.3.31 دبیر کمیسیون با حجت الاسلام مرتضی جوادی آملی دیدار و گفتگو انجام دادند. در این جلسه در خصوص میزبانی مشترک کمیسیون و بنیاد اسرا برای سفر پروفسور مایکل پری، همایش صیانت از کرامت انسانی و بهره مندی از سخنرانی آیت العظمی جوادی آملی در این همایش، برگزاری پیش نشست علمی مشترک همایش کرامت انسانی در 91.4.21 ، دوره آموزشی کوتاه مدت فقه و حقوق بشر، دوره آتی مبانی نظری و فلسفی حقوق بشر، بیانیه کمیسیون در مورد اقدام غیرانسانی عربستان، کتاب مفاتیح  الحیات تألیف آیت الله جوادی آملی و ارسال چند نسخه برای اساتید برجسته حقوق، برقراری درس فقه حقوق الانسان در حوزه علمیه بحث و تبادل نظر انجام شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

دریافت کار تحقیقی «صیانت از کرامت انسانی در سیره اهل بیت علیهم السلام»

 در مورخ 91.3.10 تحقیقی با عنوان یاد شده که در قالب یک کتاب تهیه شده از سوی مولف تحویل کمیسیون شد تا مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تأیید علمی از طرف کمیسیون منتشر شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

مذاکره جهت تدارک مقدمات لازم اجرای نشست علمی اصول فقه و حقوق بشر

 در مورخ 91.3.24 دبیر کمیسیون در محل پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با رییس و برخی از اعضای هیأت علمی پژوهشکده دیدار و مذاکرات لازم برای اجرای هرچه بهتر نشست علمی آتی 91.3.27 در خصوص اصول فقه و حقوق بشر را انجام دادند. قرار شد به جز ارائه کنندگان بحث از قم، از تهران نیز برخی از دانشوران در نشست علمی یاد شده حضور یابند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با معاونت آموزش دادگستری کل استان قم

در مورخ 91.3.24 دبیر کمیسیون به همراه حجت الاسلام بابایوسفی هماهنگ کننده امور دفتر کمیسیون در قم با حجت الاسلام عبدالمجید یزدی نشست مشترک برگزار و نیازهای آموزشی مراجع قضایی و مواردی که کمیسیون می تواند کمک رسان باشد و همچنین دوره آموزی فقه و حقوق بشر که قرار است از دهم تیرماه در قم برگزار شود را مورد بحث و گفتگو قرار دادند. در پایان این نشست چند نسخه از کتاب اخلاق قضایی تألیف حجت الاسلام والمسلمین یزدی تقدیم کتابخانه کمیسیون شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با حجت الاسلام غروی عضو شورای عالی حوزه های علمیه

 در مورخ 91.3.31 دبیر کمیسیون با حجت الاسلام سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه نشست مشترک برگزار کردند. در این جلسه دبیر کمیسیون  در خصوص ایجاد درس فقه حقوق الانسان در حوزه علمیه  نظر مشورتی حجت الاسلام غروی را دریافت و در پایان جلسه در خصوص بیانیه کمیسیون راجع به اقدام غیرانسانی عربستان علیه اتباع ایرانی توضیحاتی ارائه و نسخه ای از متن بیانیه را تقدیم نمود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون با حجت الاسلام والمسلمین دکتر عباسی

 در مورخ 91.3.31 پیرو گفتگوی قبلی انجام شده، دبیر کمیسیون و حجت الاسلام دکتر عباسی، نشست مشترکی برگزار نمودند. در این جلسه طرح مکتوب کمیسیون برای دوره آموزشی مبانی نظری و فلسفی حقوق بشر تقدیم شد و توضیحاتی ارائه گردید. قرار است این دوره به صورت مشترک توسط کمیسیون و مجمع عالی حکمت اسلامی به اجرا درآید. در پایان این نشست دبیر کمیسیون نظر مشورتی دکتر عباسی در خصوص برقراری درس فقه حقوق الانسان در حوزه علمیه را اخذ نمود، بیانیه اخیر کمیسیون در مورد اقدام غیرانسانی عربستان و فراخوان های دوره های آموزشی فقه و حقوق بشر و تنوع فرهنگی و آموزش حقوق بشر نیز تقدیم دکتر عباسی گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

تهیه یکسری کتاب برای کتابخانه دفتر مرکزی

در مورخ 91.3.31 یکسری کتب جدید از فروشگاه بوستان کتاب قم برای بهره برداری در کتابخانه دفتر مرکزی تهیه و برای تهران ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 27 خرداد 1391

تهیه و ارسال برخی از کتب جدید برای کتابخانه دفتر مرکزی

 در مورخ 91.3.27 چند جلد کتاب منتشره جدید که برای کتابخانه دفتر مرکزی تهیه شده بود از سوی دفتر کمیسیون در قم برای تهران ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

انجام پیگیری های اجرایی مربوط به هماهنگی نشست علمی «بررسی ابعاد حقوقی بین المللی توهین به مقدسات دینی»

در مورخ 91.3.3 پیگیری های مختلفی از طرف دفتر مرکزی و دفتر کمیسیون در قم انجام شد تا سخنرانان نشست علمی مربوط به توهین به مقدسات دینی نهایی شوند. همچنین اقدامات اجرایی لازم برای اطلاع رسانی نشست به صورت مشترک با بخش مربوطه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انجام پذیرفت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون و رییس موسسه بین المللی مطالعات اسلامی

 در مورخ 91.3.3 دبیر کمیسیون و حجت الاسلام والمسلمین  بابایوسفی از دفتر قم کمیسیون با حجت الاسلام والمسلمین دکتر شمالی رییس موسسه یاد شده دیدار و در خصوص همکاری های مشترک و زمینه هایی که کمیسیون می تواند همیاری داشته باشد بحث و گفتگو کردند. قرار شد به زودی موضوعات مورد توافق در دست اقدام قرار گیرد. موسسه یاد شده زیر نظر حوزه علمیه است که فضلای حوزوی سطح سه و چهار حوزه که به زبان خارجی نیز مسلط باشند را جذب می کند و پس از چند سال اجرای برنامه های آموزشی وکاربردی به عنوان مدرس و پژوهشگر اسلامی در سطح جهانی معرفی می کند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

نشست دوم «فقه و حقوق بشر؛ چالش ها و راهکارها»

در مورخ 91.3.3 دومین نشست علمی فقه و حقوق بشر از سلسله نشست های با این عنوان در مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام برگزار شد. در این نشست دبیر کمیسیون، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبریان عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعید رهایی سخنرانان جلسه بودند و جمع کثیری از فضلای حوزوی از جمله آیت الله حاج جواد آقا فاضل لنکرانی در این نشست حضور داشتند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون در جامعه الزهرا (س)

 در مورخ 91.3.3 دبیر کمیسیون و حجت الاسلام بابایوسفی از دفتر قم کمیسیون با حجت الاسلام والمسلمین یوسفیان معاون فرهنگی جامعه الزهرا (س) و حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده معاون آموزشی این مرکز دیدار و گفتگو انجام دادند. در این دیدارها محورهای همکاری های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد به زودی پیگیری های لازم از سوی دو طرف انجام پذیرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 16 خرداد 1391

جلسه دبیر کمیسیون و رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

در مورخ 91.3.3 دبیر کمیسیون و حجت الاسلام بابایوسفی هماهنگ کننده امور دفتر کمیسیون در قم نشست مشترکی با حجت الاسلام دکتر توسلی رییس پژوهشگاه یاد شده داشتند. در این جلسه برگزاری نشست علمی در زمینه « بررسی ابعاد حقوقی بین المللی توهین به مقدسات، چالش ها و راهکارها» مورد توافق قرار گفت و نظر به اینکه کمیسیون، پیگیری های لازم ازجهت هماهنگی با اساتید را انجام داده است، قرار شد این نشست در مورخ 91.3.10 در سالن همایش های پژوهشگاه برگزار گردد. در این جلسه همچنین در خصوص همکاری مشترک برای میزبانی پروفسور مایکل پری در اردیبهشت سال 1392 نیز مذاکره شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

انتقال یکسری دیگر از تحقیقات شرکت کنندگان در دوره تربیت محقق حقوق بشر اسلامی به تهران

در مورخ 91.2.28 شش تحقیق جدید رسیده به دفتر کمیسیون در قم مربوط به پژوهشگران پژوهشگاه المصطفی که در اجرای دوره آموزش تربیت محقق حقوق بشر اسلامی در سال گذشته کار موظفی خود را انجام داده اند، به امور پژوهشی کمیسیون در دفتر مرکزی منتقل شد تا مورد ارزیابی قرار گیرد تا به زودی در جلسه اختتامیه دوره مزبور که از سال قبل باقیمانده است از محققین برگزیده تقدیر و تشکر شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

پیگیری های مربوط به هماهنگی سخنرانی نماینده کمیسیون در نشست علمی «اسلام و حقوق بشر» در جامعه المصطفی (ص)

در مورخ 91.2.28 پیرو هماهنگی های انجام شده توسط دفتر مرکزی کمیسیون، اقدامات اجرایی دیگری انجام شد تا در مورخ 91.3.31 حجت الاسلام باقرزاده عضو هیأت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) در موسسه آموزش های کوتاه مدت جامعه المصطفی بحثی با عنوان یاد شده برای میهمانان بوسنیایی این مرکز ارائه کند. موسسه یاد شده در چارچوب همکاری های مشترک با کمیسیون همچنین خواهان برنامه ریزی برای اجرای برنامه ای جهت میهمانان خارجی دیگر این موسسه در هفته های آینده شد. شایان ذکر است که موسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی جامعه المصطفی (ص) در طول سال میزبان پژوهشگران و محققین مختلف از سراسر جهان است.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

نشست علمی «بررسی چالش های حقوقی بین المللی جمهوری اسلامی در عرصه جهانی و انتظارات از حوزه های علمیه»

در مورخ 91.2.28 پیرو هماهنگی قبلی معاونت بین الملل مرکز مدیریت حوزه های علمیه با کمیسیون در اجرای تفاهم نامه مشترک، دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی در سالن اجتماعات انجمن های علمی حوزه بحثی با عنوان یاد شده برای طلاب زبان دان که معمولاً در سطح بین المللی فعالیت می کنند ارائه کرد و در پایان به سوالات حاضران پاسخ داد. در این جلسه همچنین نسخه ای از کتاب 20 تعهد کشورهای اسلامی در زمینه حقوق بشر براساس اعلامیه اسلامی حقوق بشر تقدیم حاضران شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

نشست علمی «فقه و حقوق بشر؛ چالش ها و راهکارها»

 

 

   در مورخ 91.2.27 برابر هماهنگی های انجام شده توسط مسئولین مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام، اولین نشست علمی مربوط به موضوع یاد شده با سخنرانی حجت الاسلام دکتر سعید رهایی استاد حوزه و دانشگاه و دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار شد. در این نشست که دبیری علمی آن را حجت الاسلام فیروزی مسئول کارگروه حقوق بشر اسلامی مرکز یاد شده بر عهده داشت جمع قابل توجهی از محققین و فضلای حوزوی حضور داشتند و در پایان پرسش و پاسخ انجام پذیرفت. نظر به اینکه در این جلسه چالش ها به طور فشرده مطرح گردید، قرار است در نشست بعدی 91.3.31 راهکارها مورد بحث سخنرانان قرار گیرد.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

جلسه در خصوص فعالیت فعالان مدنی جمهوری آذربایجان

 در مورخ 91.2.27 در محل دفتر کمیسیون در قم دبیر کمیسیون با جناب ولی زاده از دانش پژوهان مقطع دکترای جامعه المصطفی دیدار و گفتگو کرد. آقای ولی زاده که از جمله فعالان مدنی حقوقی در جمهوری آذربایجان است در این جلسه روند تلاش های انجام شده برای ایجاد کمیسیون حقوق بشر اسلامی منطقه قفقاز را توضیح داد و قرار شد از ظرفیت های حقوقی و فنی کمیسیون بهره مند شوند.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

نشست علمی «بررسی اظهار نظر اخیر دادستان دیوان بین الملل کیفری در مورد فلسطین»

 

 در مورخ 91.2.27 پیرو هماهنگی های انجام شده و در اجرای تفاهم نامه مشترک کمیسیون حقوق بشر اسلامی و دانشگاه قم، نشستی علمی با عنوان یاد شده در سالن اجتماعات دانشگاه قم برگزار شد. در این همایش جناب آقای دانش یزدی سفیر اسبق ایران نزد دفتر سازمان ملل و عضو فعلی هیأت علمی دانشکده روابط بین الملل از طرف کمیسیون و دکتر قاسمی عضو هیأت علمی دانشگاه قم به عنوان سخنران دوم ارائه بحث داشتند. همچنین دکتر فضایلی معاون دانشگاه قم و دکتر مشهدی و دبیر کمیسیون نیز نکاتی را در خصوص موضوع جلسه ابراز داشتند. در این نشست عمدتاً دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه قم و حجت الاسلام بابایوسفی مسئول دفتر کمیسیون در قم حضور داشتند.

برای ملاحظه گزارش خبری مباحث مطروحه در نشست فوق کلیک کنید.

(0)نظرات توسط: QOMHR