پنجشنبه 29 دی 1390

جلسه دبیر کمیسیون در دانشگاه قم

 در مورخ   90.10.29 دبیر کمیسیون و همکار اجرایی دفتر کمیسیون در قم پیرو هماهنگی های قبلی، در دانشگاه قم حاضر و در جلسه مشترک با معاون دانشگاه و جمعی از اعضای هیأت علمی این دانشگاه موضوع ظرفیت های همکاری مشترک کمیسیون  و دانشگاه قم را مورد بررسی قرار دادند. قرار شد به زودی محورهای مورد توافق در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک مکتوب درآید و به امضای مسئولین دو نهاد برسد تا در سال 91 به اجرا درآید. در این دیدار همچنین دو سری از انتشارات کمیسیون نیز تقدیم دانشگاه قم شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید پروفسور ساسولی و هیأت همراه از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

 

 

در اجرای برنامه های علمی تنظیم شده برای پروفسور ساسولی، در مورخ 90.10.21 پروفسور ساسولی از دو مرکز پژوهشی قم جداگانه بازدید و با فعالیت های آنان آشنا شد. در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، حجت الاسلام توسلی رییس پژوهشگاه ابتدا توضیحاتی در خصوص پژهشگاه و نگرش اسلامی به حقوق بشر و حقوق بشردوستانه ارائه کردند. سپس هر یک از اعضای هیأت علمی این مرکز که در جلسه حاضر بودند نظرات خود را بیان داشتند یا سوالاتی را از میهمان پرسیدند که ایشان پاسخ دادند. در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام دکتر محمدی جرکویه مدیر گروه حقوق این مرکز و برخی از دیگر اعضای گروه حقوق پژوهشگاه توضیحاتی در حیطه فعالیت های این نهاد ارائه کردند. سپس بحث و گفتگو انجام شد و در پایان نیز میهمان محترم و همراهان از کتابخانه پژوهشگاه و سالن اتاق های مطالعه اعضای هیأت علمی این مرکز بازدید بعمل آوردند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید پروفسور ساسولی از دفتر کمیته صلیب سرخ در قم (مطالعات اسلام و حقوق بشردوستانه)

در مورخ 90.10.21 پروفسور ساسولی و دبیر کمیسیون در محل دفتر صلیب سرخ در قم حاضر و گفتگویی با اعضای این دفتر انجام دادند. در این دیدار مسئولین دفتر، توضیحاتی در حیطه فعالیت های این مجموعه ارائه کرد و بحث و گفتگوهایی انجام و در پایان، میهمانان از کتابخانه این دفتر نیز بازدیدی بعمل آوردند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور ساسولی با رییس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

 

در روز آخر حضور پروفسور ساسولی در ایران  (90.10.22) ایشان با حجت الاسلام سعیدی روشن رییس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیداری در محل پژوهشگاه انجام داد. در این جلسه دبیر کمیسیون، مدیر گروه حقوق پژوهشگاه و دو تن از معاونان رییس پژوهشگاه نیز حضور داشتند. توضیح در خصوص فعالیت های پژوهشگاه و انتشارات آن و برنامه های آتی، از جمله محورهای مهم گفتگو در این جلسه بودند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

نشست علمی «حقوق بین ­الملل بشردوستانه و حقوق بشر: مبانی نظری و وجوه اشتراک و اختلاف »

 

پیرو هماهنگی های انجام شده توسط کمیسیون و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، نشست علمی با عنوان یاد شده در محل پژوهشگاه با حضور جمع زیادی از اساتید و اعضای هیأت علمی همین نهاد و دیگر مراکز علمی برگزار شد. در این جلسه به جز سخنرانی پروفسور ساسولی، حجت الاسلام دکتر هاشمی عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکتر طباطبایی  عضو هیأت علمی پردیس قم دانشگاه تهران نیز ارائه بحث داشتند و در پایان، پرسش و پاسخ برگزار شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور ساسولی با رییس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام

 در مورخ 90.10.22 پروفسور ساسولی در معیت دبیر کمیسیون در محل مرکز فقهی ائمه اطهار با آیت الله جواد فاضل لنکرانی و معاون پژوهشی این مرکز دیدار و گفتگو انجام داد. در این دیدار ابعاد فقهی اندیشه اسلامی در حیطه مباحث حقوق بشردوستانه و فعالیت های مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام محور گفتگو بود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

انتقال کتب و منابع مختلف برای توزیع در خلال برنامه های آموزشی و علمی پروفسور ساسولی

 در مورخ  90.10.20 از دفتر مرکزی کمیسیون، 10 عنوان کتاب، آن هم از هر مورد بیش از 100 نسخه و همچنین بیش از 200 نسخه لوح فشرده مشتمل بر گزیده ای از مقالات و کتب پروفسور ساسولی به قم منتقل شد تا در برنامه های آموزشی و دیدارهای پروفسور ساسولی توزیع گردد. کتب انتقال یافته به قم برخی هدیه کمیته ملی حقوق بشردوستانه بودند (حقوق بین الملل بشردوستانه ناظر بر حمایت از افراد در مخاصمات مسلحانه، فرهنگ مخاصمات مسلحانه، حقوق بین الملل بشردوستانه و سلاح های هسته ای، حقوق بین الملل بشردوستانه، پاسخ به سوالات شما) و برخی هدیه انتشارات کمیسیون (20 تعهد دول اسلامی در زمینه حقوق بشر، حقوق بشر در متون مقدس ادیان الهی، گفتمان اسلامی در جهان معاصر و حقوق بشر) و چند مورد نیز هدیه صلیب سرخ (فصلنامه حقوق بشردوستانه دفتر صلیب سرخ در قم- شماره های 8 و 9 و تعدادی کتاب مجموعه مقالات همایش اسلام و حقوق بشردوستانه).

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور مارکو ساسولی و هیأت همراه با آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته

 

پیرو هماهنگی های انجام شده، در مورخ  90.10.20  پروفسور ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل بشردوستانه به همراه دبیر کمیسیون و جمعی از اعضای گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفتگو انجام دادند. این اولین برنامه میهمان یاد شده در قم بود. مشروح گفتگوهای انجام شده را روابط عمومی کمیسیون جداگانه منتشر خواهد کرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور مارکو ساسولی و هیأت همراه با آیت الله العظمی جوادی آملی دامت برکاته

 

پیرو هماهنگی های انجام شده، در مورخ  90.10.20 پروفسور مارکو ساسولی استاد برجسته حقوق بین الملل به همراه دبیر کمیسیون و جمعی از اعضای گروه حقوق پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با آیت الله جوادی آملی در محل بنیاد علوم وحیانی اسراء دیدار و گفتگو انجام دادند. در این دیدار مباحث مفصلی از سوی میزبان محترم، در تبیین اندیشه اسلامی مطرح شد که گزارشی از مباحث مطروحه را سایت اطلاع رسانی بنیاد اسراء منتشر کرد. روابط عمومی کمیسیون، مشروح گفتگوهای انجام شده را در گزارش محتوایی سفر ساسولی به ایران متعاقباً منتشر می کند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور ساسولی و هیأت همراه با رییس بنیاد علوم وحیانی اسراء

 

در مورخ  90.10.20 پس از دیدار پروفسور ساسولی با آیت الله العظمی جوادی آملی، ایشان با حجت الاسلام و المسلمین جوادی آملی رییس بنیاد علوم وحیانی اسراء دیدار و گفتگو انجام دادند. در این دیدار، میزبان محترم توضیحاتی در حیطه بنیاد اسراء و منظومه فکری آیت العظمی جوادی آملی و جایگاه مباحث حقوقی در اندیشه ایشان ارائه کردند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید پروفسور ساسولی و هیأت همراه از دانشگاه ادیان و مذاهب

 

در مورخ  90.10.20 پروفسور مارکو ساسولی میهمان کمیسیون و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از دانشگاه ادیان بازدید بعمل آورد. در این بازدید برخی از مسئولین دانشگاه توضیحاتی در خصوص روند شکل گیری و فعالیت دانشگاه و رشته های مختلف آن ارائه کردند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

جلسه پروفسور ساسولی و هیأت همراه در دانشگاه قم

 

در مورخ 90.10.20 پروفسور مارکو ساسولی و هیأت همراه در محل ساختمان مرکزی دانشگاه قم حاضر شدند و با معاون دانشگاه و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه گفتگویی انجام دادند. در این جلسه ابتدا دکتر فضایلی به میهمان ارجمند و همراهان خیرمقدم گفت سپس پروفسور ساسولی توضیحاتی در حیطه فعالیت های علمی خود ارائه کرد و در ادامه هر یک از اعضای هیأت علمی حاضر در جلسه پرسش هایی را مطرح کردند که پروفسور ساسولی پاسخ داد. در پایان جلسه دبیر کمیسیون توضیحاتی در خصوص برنامه های اجرا شده پروفسور ساسولی در ایران  و دیگر برنامه های پیش رو ارائه و اظهار امیدواری کرد که تعاملات علمی دانشگاه قم و دانشگاه ژنو در آینده توسعه لازم را پیدا کنند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار و گفتگو در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

 در چارچوب همکاری های مشترک، در مورخ 90.10.1 دبیر کمیسیون و مدیرگروه حقوق پژوهشگاه مزبور حجت الاسلام والمسلمین محمدی جرکویه، برگزاری نشست مشترک علمی دو نهاد در حیطه جرم سیاسی از منظر فقهی، حقوقی در هفته های آینده را مورد بحث و گفتگو قرار دادند و قرار شد این نشست در پردیس قم دانشگاه تهران برگزار شود. شایان ذکر است که دو تن از اعضای گروه حقوق پژوهشگاه (حجت الاسلام دکتر محمدی و دکتر پیوندی) در خصوص جرم سیاسی کتاب منتشر نموده اند و کمیسیون نیز در این موضوع از جمله اولین مراکزی است که پس از انقلاب اسلامی کار مفصل و جامعی انجام داده است. ضمناً در حاشیه جلسه فوق در خصوص روند اقدامات لازم برای برگزاری هرچه بهتر همایش ملی حقوق ادیان نیز گفتگوهایی انجام پذیرفت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

حضور در جلسه علمی «شریعت و سیاست در اندیشه ملاصدرا» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

پیرو هماهنگی قبلی جهت دیدار و گفتگوی دبیر کمیسیون و رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، در مورخ 90.10.1 دبیر کمیسیون در محل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و نشست علمی با عنوان یاد شده که ارائه کننده بحث آن حجت الاسلام مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بود، حضور یافت و پس از برگزاری جلسه مذکور، طرفین در خصوص همایش بین المللی آتی مرکز تحقیقات مجلس و کمک های علمی کمیسیون از جهت مشارکت برخی از اساتید و حقوقدانان بحث و گفتگو کردند. همچنین راجع به سفر پروفسور ساسولی به ایران و دیدارهای ایشان از مراکز علمی و تحقیقاتی مختلف قم قرار شد بازدید ی میهمان مزبور از مرکز تحقیقات اسلامی مجلس نیز داشته باشند. در حاشیه حضور دبیر کمیسیون در پژوهشگاه، ایشان با حجت الاسلام صرامی رییس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه و حجت الاسلام علیزاده مدیرگروه اخلاق پژوهشگاه نیز گفتگو و تبادل نظرهایی در حیطه همکاری های مشترک انجام داد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

حضور دبیر کمیسیون در جلسه ختم خواهر آیت العظمی جوادی آملی حفظه الله

در شامگاه مورخ 90.10.1 دبیر کمیسیون در محل بنیاد اسراء حاضر تا در جلسه ختم خواهر محترمه حضرت آیت الله جوادی آملی شرکت نماید. در این جلسه مراجع معظم، علمای برجسته حوزه علمیه و بسیاری از فضلا و طلاب حوزه های علمیه و مسئولین کشوری حضور یافته بودند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دریافت لوح های فشرده مربوط به دو نشست علمی مشترک

در مورخ 90.10.1 لوح  های فشرده مربوط به نشست علمی مشترک کمیسیون و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در زمینه حقوق کودک و نشست علمی مشترک کمیسیون و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در زمینه نقد و ارزیابی نظریه تفسیری جدید کمیته حقوق بشر، به دفتر کمیسیون در قم از سوی نهادهای مربوطه ارائه شد تا برای امور انفورماتیک دفتر مرکزی ارسال شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

تقاضای مسئولین دوفصلنامه فلسفه حقوق برای ارزیابی علمی یک مقاله علمی

 در مورخ 90.10.1 مقاله ای علمی در حیطه حقوق طبیعی برای ارزیابی علمی دبیر کمیسیون، از سوی دوفصلنامه فلسفه حقوق (از مجموعه انتشارات در دست تهیه پژوهشگاه حوزه و دانشگاه) تحویل دفتر کمیسیون در قم شد که دبیر کمیسیون برای ارزیابی لازم و اعلام نظر بعدی، آن را به تهران منتقل کردند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

حضور پروفسور ساسولی در حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها)

در پایان سفر پروفسور ساسولی به ایران، ایشان به همراه دبیر کمیسیون و برخی از همراهان دیگر، در شامگاه مورخ 90.10.22 در حرم مطهر حضرت معصومه حاضر و از این فضای معنوی بهره مند شد و در پایان، سفر خود به قم را بسیار الهام بخش و جالب توصیف کرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

تقدیر و تشکر مسئولین پژوهشگاه حوزه و دانشگاه از کمیسیون

 در مورخ 90.10.28 مکاتبات رییس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و همچنین مدیر گروه حقوق پژوهشگاه مبنی بر تقدیر و تشکر از برنامه ریزی و اجرای شایسته سفر پروفسور ساسولی به دفتر کمیسیون در قم ارائه شد. در مکاتبات مزبور، اظهار امیدواری شده که در همکاری های آتی کمیسیون و پژوهشگاه نیز یک چنین تجربه های موفق، مکرر تکرار شود و موجب معرفی هرچه بهتر ظرفیت های اسلامی در سطح جهانی گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

اعلام مسئولین مجله پژوهش و حوزه در مورد آماده بودن قرارداد تدوین شماره ویژه مجله در حیطه اسلام و حقوق بشر

 در مورخ 90.10.28 مسئولین مجله پژوهش و حوزه در چارچوب توافقات قبلی شفاهی، به دفتر کمیسیون اعلام کردند که آمادگی دارند تا هرچه سریع تر قرارداد کتبی تدوین شماره ویژه مجله مزبور با عنوان اسلام و حقوق بشر را منعقد کنند تا جنبه الزام آور برای طرفین داشته باشد. قرار شد هماهنگ کننده اجرایی کمیسیون در قم به زودی در معاونت پژوهش حوزه حاضر و قرارداد مزبور را منعقد نمایند. تدوین شماره ویژه مذکور از زمستان سال 1389 در دستور کار امور پژوهشی کمیسیون است و بخش های مختلف آن آماده شده اند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

اعلام آمادگی کمیسیون برای کمک به مجله انگلیسی حکمت

 در مورخ 90.10.28 از دفتر کمیسیون در قم با مسئولین مجله انگلیسی حکمت که به زبان انگلیسی در قم تهیه و در کانادا ارائه می شود و محتوای آن به مباحث اسلام مربوط می شود و یک شماره منتشره آن در حیطه اسلام و حقوق بشر منتشر گردیده است، تماس و اعلام شد که که امور پژوهشی کمیسیون آمادگی دارد در شماره های آتی در حیطه مباحث حقوقی اسلام به تولید محتوای شایسته مجله مزبور کمک کند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید از پژوهشگاه فرهنگیان آموزش و پرورش استان قم

 در مورخ 90.10.28 دبیر کمیسیون و همکار اجرایی دفتر کمیسیون در قم از پژوهشگاه فرهنگیان آموزش و پرورش استان قم که تنها پژوهشگاه دینی وزارت آموزش و پرورش است، بازدید و ضمن آشنایی با کتابخانه و گستره فعالیت های آن، موضوع نشر موسوعه امام حسین(ع) توسط آموزش و پرورش را پیگیری کردند که معلوم شد اثر مزبور کار این نهاد نبوده است. قرار شد همکاری های مشترک دفتر کمیسیون و پژوهشگاه یاد شده خصوصاً در محورهای حق به تعلیم و تربیت و حقوق کودک مورد پیگیری اجرایی قرار گیرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

مذاکره با نماینده موسسه آموزش های کوتاه مدت جامعه المصطفی

در مورخ 90.10.28 دبیر کمیسیون در محل دفتر کمیسیون در قم با نماینده موسسه یاد شده موارد تقاضای جدید این نهاد برای اجرای  برنامه های علمی توسط کمیسیون را مورد مذاکره قرار داد. طراحی دوره ای برای هیأت میهمانان موسسه مزبور در اوایل سال آتی که قرار است از گرجستان بیایند و همچنین تدوین برنامه های آموزشی در حیطه شبکه های اطلاعات و ارتباطات و حقوق بشر از جمله تقاضاهایی بود که در این جلسه مطرح شد و قرار شد نظرات کمیسیون به زودی برای موسسه کوتاه مدت ایمیل شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

اطلاع رسانی اطلاعیه های کارگاه آموزشی پروفسور ساسولی در قم

 در مورخ 8/10/1390 اطلاعیه های مربوط به برنامه های آموزشی پروفسور ساسولی در ایران از جمله کارگاه آموزشی ایشان در جامعه المصطفی، از دفترمرکزی کمیسیون به دفتر قم این نهاد منتقل شد تا هرچه سریع تر در مراکز آموزشی و پژوهشی قم نصب و اطلاع رسانی شود. در همین روز تعدادی از اطلاعیه ها در مراکز علمی نصب شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

انتقال یکسری کتب تهیه شده برای کتابخانه بنیاد اسراء

 در مورخ 90.10.8 در چارچوب همکاری های مشترک کمیسیون و بنیاد علوم وحیانی اسراء، سری اول کتاب های جدید حقوقی منتشره در کشور در حیطه حقوق بشر که توسط دفتر مرکزی کمیسیون تهیه شده تحویل بنیاد اسراء گردید. شایان ذکر است که برابر توافق انجام شده قرار است کلیه آثار علمی مفید مربوط به حقوق انسانی توسط کمیسیون برای کتابخانه بنیاد اسراء تهیه شود تا هرچه سریع تر کتابخانه بنیاد از حیث منابع علمی مربوطه غنی و محققین بتوانند به راحتی دسترسی به آثار مختلف منتشره داشته باشند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

ارسال پیش نویس تفاهم نامه مشترک کمیسیون و پژوهشکده حج و زیارت

در مورخ 90.10.8 از سوی دفتر مرکزی کمیسیون پیش نویس تفاهم نامه مشترک کمیسیون و پژوهشکده حج به دفتر قم تحویل و در همین روز به پژوهشکده مزبور ارائه شد. قرار است به زودی در چارچوب همکاری های تعریف شده، فعالیت پژوهشی متعددی بین دو نهاد به اجرا درآید. تدوین منشور حقوق و تکالیف زائران بیت الله الحرام یکی از محورهای مهم پیشنهادی کمیسیون است که در همین چارچوب انجام خواهد پذیرفت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار و گفتگوی دبیر کمیسیون و رییس جدید پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

 پیرو هماهنگی های قبلی و در چارچوب همکاری های مشترک، در مورخ 90.10.8 دبیر کمیسیون در محل پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با حجت الاسلام و المسلمین سعیدی روشن رییس جدید پژوهشگاه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار ضمن مرور همکاری های گذشته بین دو نهاد، جزئیات سفر پروفسور ساسولی که بنا به دعوت قبلی پژوهشگاه و کمیسیون به زودی سفری به ایران خواهد داشت مورد گفتگو قرار گرفت. در این جلسه حجت الاسلام ورعی مدیرگروه حقوق پژوهشگاه نیز حضور داشت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار و گفتگوی دبیر کمیسیون و ر ییس پژوهشگاه تقریب مذاهب اسلامی

 در مورخ 90.10.8 دبیر کمیسیون و حجت الاسلام مبلغی رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و رییس پژوهشگاه تقریب مذاهب اسلامی در محل پژوهشگاه تقریب مذاهب راجع به همایش بین المللی مرکز تحقیقات مجلس در قم با عنوان فقه و قانون گفتگو کردند. قرار شد کمیسیون پیگیری کند تا حقوقدانانی که از سوی این نهاد برای تقریر مقاله معرفی شده اند هرچه سریع تر مقالات خود را تدوین و ارائه کنند. در این جلسه حجت الاسلام مبلغی همچنین در خصوص سخنرانی خود درحیطه اسلام و حقوق بشر که چندی قبل در تهران انجام داده اند پیشنهاد کرد که در کمیسیون، متن سخنرانی بررسی و در صورت مفید بودن منتشر شود. قرار شد نوار جلسه متعاقباً تحویل کمیسیون گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

انجام آخرین مقدمات اجرایی مربوط به برنامه های پروفسور ساسولی در قم

 در مورخ 90.10.8 آخرین هماهنگی های اجرایی مربوط به دیدارها و برنامه های پروفسور ساسولی طی روزهای 20 الی 22 دیماه در قم انجام پذیرفت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار با آیت العظمی مدنی تبریزی دامت برکاته

 در مورخ 90.10.10 همکار اجرایی دفتر کمیسیون در قم دیدار کوتاهی با مرجع تقلید محترم یاد شده داشت و ضمن ارائه گزارش از تلاش های کمیسیون، از نظرات ایشان بهره مند گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید دبیر کمیسیون از مجتمع آموزش عالی امام خمینی جامعه المصطفی (ص)

 در مورخ 90.10.15 دبیر کمیسیون برای وقوف بر آخرین اقدامات انجام شده در مجتمع آموزش عالی امام خمینی جامعه المصطفی(ص) قبل از سفر پروفسور ساسولی و اجرای کارگاه آموزشی ایشان در آن مجتمع، بازدیدی از مجتمع مزبور بعمل آورد و از آخرین اقدامات انجام شده و آماده سازی بسته های فرهنگی که قرار است در زمان کارگاه توزیع شود، مطلع شدند.در همین دیدار قرار شد بزودی تمامی کتب وآثاری که قرار است از سوی کمیسیون به شرکت کنندگان در کارگاه هدیه شود به مجتمع امام خمینی منتقل شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دریافت کتب اهدایی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برای کارگاه پروفسور ساسولی در تهران

 پیرو هماهنگی های قبلی، در مورخ  90.10.15، شصت نسخه از دو جلد کتاب حقوق بین الملل خصوصی و اسلام و اصل در روابط بین الملل (دو عنوان از آثار منتشره پژوهشگاه حوزه و دانشگاه) تحویل دفتر کمیسیون در قم شد تا به تهران منتقل و به همراه دیگر آثار علمی تهیه شده توسط کمیسیون در روز 190.10.8 در کارگاه آموزشی دانشگاه شهید بهشتی که قرار است توسط پروفسور ساسولی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا اجرا شود، توزیع گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار با آیت العظمی علوی گرگانی دامت برکاته

 در مورخ 190.10.18 همکار اجرایی دفتر کمیسیون در قم دیدار کوتاهی با مرجع تقلید محترم یاد شده داشت و ضمن ارائه گزارش از تلاش های کمیسیون، از نظرات ایشان بهره مند گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

تحویل گواهی نامه های شرکت کنندگان در برنامه آموزشی بیداری اسلامی و حقوق بشر

 در مورخ 90.10.20 گواهی نامه های شرکت کنندگان در برنامه آموزشی که در پنجم مردادماه توسط کمیسیون برای موسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی جامعه المصطفی اجرا شد، امضاء شده به موسسه مزبور عودت گردید تا به شرکت کنندگان تحویل دهند. قبل از این مسئولین موسسه یاد شده گواهینامه ها را مهر و امضا کرده بودند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

ارسال اظهار نظر در خصوص مقاله ارسالی از دوفصلنامه فلسفه حقوق

 در مورخ 90.10.29 پیرو ارسال نظر دبیر کمیسیون در خصوص مقاله مربوط به حقوق طبیعی که قبلاً جهت ارزیابی از سوی سردبیر دوفصلنامه فلسفه حقوق (از سری آثار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه) تحویل شده بود اظهار نظر روی فرم رسمی مربوطه نیز به دفتر کمیسیون در قم تحویل شد تا برای پژوهشگاه حوزه و دانشگاه بفرستند. شایان ذکر است که کمیسیون در سال 90 از حقوقدانان مختلف خواست که برای دوفصلنامه یاد شده مقاله بنویسند تا هرچه سریع تر شماره یک این نشریه پژوهشی منتشر شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

انتقال سری دوم کتب تهیه شده برای کتابخانه بنیاد اسراء

 در چارچوب همکاری های مشترک، در مورخ 90.10.29 سری دوم کتب حقوقی که از سوی دفتر مرکزی کمیسیون برای غنی سازی کتابخانه بنیاد اسراء تهیه شده بود به قم منتقل تا تحویل بنیاد یاد شده گردد. کتب خریداری شده تماماً در حیطه حقوق انسانی است که در سطح داخلی منتشر شده اند و هنوز در دسترس هستند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

دیدار پروفسور ساسولی با رییس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی

 به عنوان آخرین دیدار پروفسور ساسولی در ایران، شامگاه مورخ 90.10.22 ایشان در معیت دبیر کمیسیون در محل مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام احمد مبلغی رییس این مرکز دیدار و گفتگو انجام داد. آشنایی با فعالیت های این مرکز تازه تأسیس، سابقه فعالیت های نظری رییس مرکز در حیطه اسلام و حقوق بشردوستانه و تحولات بین المللی حقوق بشردوستانه محورهای گفتگوهای این جلسه بودند. در پایان، پروفسور ساسولی ضمن ابراز رضایت از سفر خود به قم و برنامه های پرباری که داشته است و تشکر از کمیسیون به جهت هماهنگی این برنامه ها، اظهار امیداری کرد که در آینده پژوهشگران از سراسر جهان برای انجام تحقیقات خود در حیطه دین و حقوق بشر یا حقوق بشردوستانه به قم عزیمت کنند و از ظرفیت های بالای موجود در این شهر بهره­مند شوند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

بازدید از نمایشگاه کتاب حوزه

در مورخ 90.10.29 دبیر کمیسیون از نمایشگاه کتاب حوزه بازدید و در خلال این بازدید یکسری از کتب جدید منتشره را برای کتابخانه و مرکز اسناد کمیسیون تهیه نمود. کتب تهیه شده در همین روز به کتابخانه مرکزی کمیسیون منتقل گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
یکشنبه 25 دی 1390

کارگاه آموزشی «ابعاد هم ­افزایی حقوق بین ­الملل بشردوستانه و حقوق بشر: چالش­ها و پرسش­ها» در جامعه المصطفی (ص)

 

 

پیرو هماهنگی های انجام شده ،در مورخ 90.10.21  پروفسور ساسولی در کارگاه آموزشی یاد شده سخنرانی و به سوالات حاضران پاسخ داد. کارگاه مزبور در محل مجتمع امام خمینی جامعه المصطفی با حضور قریب به 100 نفر از دانش پژوهان و اساتید مختلف حوزوی برگزار شد و بسته فرهنگی مشتمل بر کتب و مجلات علمی و همچنین لوح فشرده مقالات و کتب جدید پروفسور ساسولی و سرتیترهای ترجمه شده محورهای سخنرانی پروفسور ساسولی به یکایک شرکت کنندگان تقدیم گردید. این کارگاه آموزشی از صبح تا ظهر روز 10.21 اجرا شد و دبیری علمی کارگاه بر عهده دکتر ناصر قربان نیا عضو هیأت علمی دانشگاه مفید که در حیطه حقوق بشردوستانه نیز کتاب منشتر کرده اند، گذاشته شده بود. ابتدای کارگاه مزبور، حجت الاسلام والمسلمین رضایی رییس مدرسه قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی امام خمینی جامعه المصطفی توضیحاتی در خصوص این مرکز ارائه و به یکایک حاضران خیر مقدم گفت و از کمیسیون که موجبات اجرای این کارگاه را فراهم آوردند قدردانی نمود.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR