چهارشنبه 28 تير 1391

اخذ فیلم های سه نشست علمی «فقه و حقوق بشر»

در مورخ 91.4.8 فیلم های سه نشست علمی با عنوان یاد شده از سوی مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به دفتر کمیسیون در قم تحویل شد تا برای ثبت در واحد سمعی بصری کمیسیون به دفتر مرکزی ارجاع شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 28 تير 1391

گردآوری کتب فقهی و حقوقی ناشران مختلف قم برای نمایشگاه کتاب حاشیه دوره آموزشی فقه و حقوق بشر

در مورخ 91.4.8 ،همکار دفتر کمیسیون در قم برابر هماهنگی قبلی تعدادی از کتب فقهی و حقوقی را از ناشران مختلف قم به صورت امانی تحویل گرفت تا هرچه سریع تر به مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام منتقل گردد و در حاشیه دوره آموزشی فقه و حقوق بشر در قالب نمایشگاه کتاب در معرض دید شرکت کنندگان قرار گیرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 28 تير 1391

دریافت 5 جلد کتاب مفاتیح الحیات

 در مورخ 91.4.8 برابر هماهنگی قبلی، 5 جلد کتاب جدیدالنشر آیت العظمی جوادی آملی که تحویل دفتر کمیسیون در قم شده بود به دفتر مرکزی ارسال شد تا تقدیم برخی از اساتید برجسته حقوق کشور شود و یک نسخه در کتابخانه و مرکز اسناد دفتر مرکزی کمیسیون مورد استفاده مراجعین قرار گیرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 28 تير 1391

تهیه یکسری از کتب منتشره موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)

در مورخ 91.4.8 تعدادی از کتب منتشره موسسه یاد شده تهیه و برای بهره برداری در دفتر مرکزی به تهران ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

تهیه یکسری کتاب برای کتابخانه دفتر مرکزی

در مورخ 91.3.31 یکسری کتب جدید از فروشگاه بوستان کتاب قم برای بهره برداری در کتابخانه دفتر مرکزی تهیه و برای تهران ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

انتقال برخی از کتب جدید برای کتابخانه دفتر مرکزی

 در مورخ 91.3.24 چند جلد از کتب فقهی جدیدی که برای کتابخانه دفتر مرکزی در قم تهیه شده بود به تهران منتقل شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 27 خرداد 1391

تهیه و ارسال برخی از کتب جدید برای کتابخانه دفتر مرکزی

 در مورخ 91.3.27 چند جلد کتاب منتشره جدید که برای کتابخانه دفتر مرکزی تهیه شده بود از سوی دفتر کمیسیون در قم برای تهران ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

انتقال یکسری دیگر از تحقیقات شرکت کنندگان در دوره تربیت محقق حقوق بشر اسلامی به تهران

در مورخ 91.2.28 شش تحقیق جدید رسیده به دفتر کمیسیون در قم مربوط به پژوهشگران پژوهشگاه المصطفی که در اجرای دوره آموزش تربیت محقق حقوق بشر اسلامی در سال گذشته کار موظفی خود را انجام داده اند، به امور پژوهشی کمیسیون در دفتر مرکزی منتقل شد تا مورد ارزیابی قرار گیرد تا به زودی در جلسه اختتامیه دوره مزبور که از سال قبل باقیمانده است از محققین برگزیده تقدیر و تشکر شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 2 خرداد 1391

جلسه در خصوص فعالیت فعالان مدنی جمهوری آذربایجان

 در مورخ 91.2.27 در محل دفتر کمیسیون در قم دبیر کمیسیون با جناب ولی زاده از دانش پژوهان مقطع دکترای جامعه المصطفی دیدار و گفتگو کرد. آقای ولی زاده که از جمله فعالان مدنی حقوقی در جمهوری آذربایجان است در این جلسه روند تلاش های انجام شده برای ایجاد کمیسیون حقوق بشر اسلامی منطقه قفقاز را توضیح داد و قرار شد از ظرفیت های حقوقی و فنی کمیسیون بهره مند شوند.

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391

تهیه یکسری کتب برای کتابخانه کمیسیون

در مورخ 91.2.10 یکسری از کتب جدید منتشره در قم برای بهره برداری در کتابخانه و مرکز اسناد کمیسیون خریداری شد تا به دفتر مرکزی کمیسیون منتقل شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 31 فروردین 1391

آغاز به کار هماهنگ کننده جدید اجرایی امور دفتر قم

 در مورخ 91.1.23 حجت الاسلام والمسلمین یوسفی از روحانیون سطح خارج حوزه به عنوان مسئول اجرایی جدید دفتر کمیسیون در قم همکاری خود را آغاز کرد و در جلسه با دبیر کمیسیون با ابعاد مختلف تلاش های انجام شده در حیطه های اسلام و حقوق بشر آشنا شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
یکشنبه 30 بهمن 1390

انتقال یکسری کتب و مجلات علمی برای کتابخانه دفتر کمیسیون در قم

 در مورخ  90.11.19 مجموعه ای از کتب و مجلات تهیه شده برای کتابخانه دفتر کمیسیون در قم از سوی کتابخانه مرکزی کمیسیون ارسال شد که تحویل دفتر کیسیون در قم شد تا محققین بتوانند از آن استفاده کنند. شایان ذکر است که دفتر کمیسیون در قم از حیث فضای فیزیکی  گنجایش توسعه جدی کتابخانه دفتر را ندارد که در صورت تغییر مکان و رفع این مشکل، کتابخانه توسعه روزافزون پیدا خواهد کرد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

حضور دبیر کمیسیون در جلسه ختم خواهر آیت العظمی جوادی آملی حفظه الله

در شامگاه مورخ 90.10.1 دبیر کمیسیون در محل بنیاد اسراء حاضر تا در جلسه ختم خواهر محترمه حضرت آیت الله جوادی آملی شرکت نماید. در این جلسه مراجع معظم، علمای برجسته حوزه علمیه و بسیاری از فضلا و طلاب حوزه های علمیه و مسئولین کشوری حضور یافته بودند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

انجام آخرین مقدمات اجرایی مربوط به برنامه های پروفسور ساسولی در قم

 در مورخ 90.10.8 آخرین هماهنگی های اجرایی مربوط به دیدارها و برنامه های پروفسور ساسولی طی روزهای 20 الی 22 دیماه در قم انجام پذیرفت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
دوشنبه 27 تير 1390

حضور نماینده کمیسیون در جلسه ترحیم حجت الاسلام والمسلمین صدوقی

 

در مورخ 16/4/90 هماهنگ کننده اجرایی دفتر کمیسیون در قم در جلسه ترحیم حجت الاسلام و المسلمین صدوقی که در محل مسجد اعظم با حضور جمع کثیری از علما و فضلای حوزوی و دیگر اقشار مردم برگزار شد، شرکت و مراتب تسلیت کمیسیون را به خانواده و بستگان مرحوم صدوقی ابلاغ کرد. 

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 11 خرداد 1390

شماره ویژه مجله پژوهش و حوزه و برخی پیشنهادات واصله

پیرو پیگیری های امور تحقیق و پژوهش کمیسیون در اجرای قرارداد مشترک این نهاد با معاونت پژوهش حوزه برای تهیه مواد یک شماره ویژه مجله پژوهش و حوزه با عنوان «حقوق بشر اسلامی»، اخیراً مسئول کتابخانه پژوهشگاه اندیشه سیاسی اسلام وابسته به دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، پیشنهاد مکتوبی را برای کمک رسانی در تهیه بخش کتابشناسی مجله مذکور به دفتر کمیسیون در قم ارائه کردند. شایان ذکر است که در فرآیند تهیه شماره مورد نظر مجله پژوهش و حوزه، بخش های مختلف پژوهشی کشور از سوی کمیسیون به مشارکت فراخوانده شده اند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
دوشنبه 23 اسفند 1389

حضور نمایندگانی از کمیسیون در نشست فصلی دبیرخانه اسلام و حقوق بشردوستانه

 

در مورخ 89/12/19 پیرو دعوت دبیرخانه اسلام و حقوق بشردوستانه در قم که وابسته به دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران می باشد، نمایندگانی از کمیسیون در نشست فصلی این نهاد که با حضور مهمانانی از دفتر مرکزی کمیته بین المللی صلیب سرخ و برخی فضلای حوزوی و نماینده وزارت خارجه ایران در قم انجام پذیرفت، حاضر شدند و در خصوص فعالیت های کمیسیون در حیطه حقوق بشردوستانه توضیحاتی ارائه کردند. همچنین برخی از دغدغه های اسلامی در خصوص انتشارات صلیب سرخ مطرح گردید.

(1)نظرات توسط: QOMHR