چهارشنبه 28 تير 1391

توزیع فراخوان‌های جدید همایش ملی «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه اسلام»

 در مورخ 91.4.25 فراخوان‌های جدید همایش ملی «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه اسلام» که تغییر زمان همایش را اعلام کرده است از سوی دفتر کمیسیون در قم برای برخی از مراکز دینی ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 28 تير 1391

توزیع بیانیه کمیسیون راجع به اعدام تعدادی از اتباع ایرانی در عربستان

در مورخ 91.4.1 از سوی دفتر کمیسیون در قم، بیانیه اخیر کمیسیون راجع به اعدام تعدادی از اتباع ایرانی در عربستان، برای بیش از 30 تن از بزرگان و علمای دینی ارسال شد تا در جریان اقدام حقوقی کمیسیون قرار بگیرند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 28 تير 1391

توزیع روزنامه حمایت بین نهادهای حوزوی

 در مورخ 91.4.8 برابر هماهنگی قبلی،از سوی مسئولین روزنامه حمایت(وابسته به قوه قضائیه) به عنوان تنها روزنامه حقوقی کشور تعدادی از روز نامه ها تحویل دفتر کمیسیون در قم شد تا بین نهادهای فقهی حقوقی توزیع گردد. در همین روز جراید واصله در چند نهاد حوزوی تقدیم پژوهشگران فقهی و حقوقی شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 31 خرداد 1391

توزیع فراخوان های ثبت نام دوره آموزشی کوتاه مدت فقه و حقوق بشر و دوره تنوع فرهنگی و آموزش حقوق بشر

در مورخ 91.3.24 فرم های فراخوان ثبت نام در دو دوره آموزشی یاد شده که قرار است در تیرماه در قم و تبریز توسط کمیسیون در چارچوب همکاری مشترک با مرکز فقهی ائمه اطهار و مرکز تنوع فرهنگی و حقوق بشر جنبش عدم تعهد به اجرا درآید، از سوی دفتر مرکزی کمیسیون تحویل دفتر کمیسیون در قم شد تا سریع تر در مراکز علمی قم توزیع گردد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 21 ارديبهشت 1391

توزیع پوسترهای همایش «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه حقوقی اسلام»

در مورخ 91.2.5 یکسری از پوسترهای همایش یاد شده که قرار است در مردادماه توسط کمیسیون و با همیاری نهادهای برجسته حوزوی و دانشگاهی قم برگزار شود، توسط دفتر کمیسیون توزیع گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 16 ارديبهشت 1391

توزیع پوسترهای همایش «صیانت از کرامت انسانی در اندیشه حقوقی اسلام»

در مورخ 91.2.5 یکسری از پوسترهای همایش یاد شده که قرار است در مردادماه توسط کمیسیون و با همیاری نهادهای برجسته حوزوی و دانشگاهی قم برگزار شود، توسط دفتر کمیسیون توزیع گردید.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 31 فروردین 1391

اطلاع رسانی نشست ویژه اندیشه ورزی کمیته علمی کمیسیون به آموزش روحانیون قوه قضاییه

 در مورخ 91.1.23 در مذاکره با رییس محترم امور آموزش روحانیون قوه قضاییه در قم به ایشان اطلاع رسانی شد که در مورخ  28/1/91 در دفتر مرکزی کمیسیون نشست اندیشه ورزی کمیته علمی اختصاص به بررسی قانون جدید مجازات اسلامی از منظر عدالت کیفیری و پیشبرد حقوق انسانی دارد که علاقمندان می توانند در این نشست شرکت نمایند. قرار شد روابط عمومی کمیسیون کتباً نیز اطلاع نشست مزبور را ارسال دارد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
پنجشنبه 29 دی 1390

اطلاع رسانی اطلاعیه های کارگاه آموزشی پروفسور ساسولی در قم

 در مورخ 8/10/1390 اطلاعیه های مربوط به برنامه های آموزشی پروفسور ساسولی در ایران از جمله کارگاه آموزشی ایشان در جامعه المصطفی، از دفترمرکزی کمیسیون به دفتر قم این نهاد منتقل شد تا هرچه سریع تر در مراکز آموزشی و پژوهشی قم نصب و اطلاع رسانی شود. در همین روز تعدادی از اطلاعیه ها در مراکز علمی نصب شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
دوشنبه 28 آذر 1390

اطلاع رسانی نظریه تفسیری جدید کمیته حقوق بشر و برخی اسناد بین المللی جدید دیگر به معاونت پژوهشی حوزه

 در مورخ 90.9.10 پیرو تقاضای معاونت پژوهشی حوزه، ترجمه متن کامل نظریه تفسیری جدید کمیته حقوق بشر در مورد آزادی نظر و بیان به همراه برخی قطعنامه های جدید مصوب در سازمان ملل که از منظر مباحث نظری حائز اهمیت هستند، برای حجت  الاسلام والمسلمین عماد ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 28 آبان 1390

حضور یکی از فعالین مدنی بحرین در دفتر کمیسیون

 در مورخ 90.8.12 یکی از روحانیون فعال در حیطه حقوق مردم بحرین در مراجعه حضوری به دفتر کمیسیون و مذاکره با هماهنگ کننده امور اجرایی دفتر، آخرین وضعیت نقض حقوق مردم بحرین را توضیح داد و خواهان تلاشهای بیشتر فعالین حقوق بشر در جهت رفع مظالم موجود در بحرین شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 28 آبان 1390

اطلاع رسانی در خصوص بیانیه جدید کمیسیون راجع به بحرین

 در مورخ 90.8.19 امور اجرایی دفتر کمیسیون در قم به نهادهای اطلاع رسانی قم از جمله نشریه افق حوزه اطلاع دادند که بیانیه کمیسیون در خصوص تحولات بحرین را ملاحظه و به اطلاع مخاطبان خود برسانند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 28 آبان 1390

نشست خبری در آغاز ششمین سال فعالیت دفتر کمیسیون در قم

همزمان با عید سعید غدیر خم، در مورخ 90.8.25 با حضور دبیر کمیسیون و برخی از همکاران دفتر این نهاد در قم نشست خبری برگزار شد. در این نشست که نمایندگان رسانه های مختلف حضور داشتند ، دبیر کمیسیون توضیحاتی در خصوص فعالیت های این نهاد طی یکساله گذشته در ابعاد پژوهشی، آموزشی، تبلیغی و ترویجی و ظرفیت سازی های علمی ارائه کرد و یادآوری نمود که همزمان با آغاز ششمین سالگرد فعالیت دفتر کمیسیون در قم از مراجع و علما و مراکز مختلف دینی قم که طی این مدت بیشترین عنایات و همکاری­ها را معمول داشته اند قدردانی کتبی نیز به عمل آورده ایم. مشروح آنچه دبیر کمیسیون در این جلسه توضیح دادند متعاقباً در رسانه های مختلف بازتاب داشت.

(0)نظرات توسط: QOMHR
یکشنبه 1 آبان 1390

توزیع دعوتنامه های اجلاس حقوق شهروندی در سند چشم انداز1404

 

پیرو ارسال دعوتنامه های چند تن از فضلای حوزوی از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت جهت توزیع بین مخاطبان دعوتنامه ها ، موارد از سوی دفتر کمیسیون در قم توزیع گردید . شایان ذکر است که سال گذشته با پیگیری های کمیسیون چندتن از فضلای حوزوی برای همایش علمی یاد شده مقاله نوشتند که هم اینک دعوتنامه های آنان ارسال شد تا در همایش مزبور که 04/08/90 در تهران برگزار می شود، شرکت کنند .

 

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 6 مهر 1390

مراجعه جمعی از طلاب عراقی به دفتر کمیسیون در قم

 

در مورخ 29/6/90 جمعی از طلاب عراقی در محل دفتر کمیسیون در قم حاضر شده و ضمن گفتگو با همکاران کمیسیون از نزدیک با تلاشها و فعالیت های انجام شده این نهاد آشنا شدند.

(0)نظرات توسط: QOMHR
ﺳﻪشنبه 18 مرداد 1390

پاسخ دهی کتبی به تقاضای مصاحبه یکی از رسانه ها

در مورخ 13/5/90 حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی براتی عضو کمیته علمی دفتر کمیسیون در قم و مدرس جامعه المصطفی بنا به ارجاع دفتر مرکزی کمیسیون به سؤال روزنامه شرق در خصوص تحلیل اسلامی عفو و گذشت خانم آمنه بهرامی نسبت به فرد اسید پاش پاسخ کتبی ارائه کرد. پاسخ مزبور در سامانه اطلاع رسانی کمیسیون نیز منعکس گردید .

 برای ملاحظه متن پاسخ مزبور بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید .

(0)نظرات توسط: QOMHR
یکشنبه 16 مرداد 1390

توزیع نامه های تقدیر از مراجع و علما و برخی نهاد های فعال در حیطه حقوق بشر اسلامی

همزمان با روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی بیش از هفتاد نامه به همراه ضمائم آن از دفتر مرکزی به دفتر قم منتقل شد و توزیع آنها توسط همکاران دفتر کمیسیون در قم آغاز گردید. مفاد نامه های مزبور تقدیرو تشکر از تلاش های برخی از مراجع، علمای برجسته و برخی نهاد های پژوهشی آموزشی در حوزه اندیشه اسلامی است که طی یک سال گذشته برای تبیین حقوق بشر از دیدگاه اسلامی تلاش های متنوعی را معمول داشته اند.به  همراه نامه های مزبور، متن بیانیه امسال کمیسیون ویژه روز حقوق بشر اسلامی و یک نسخه از کتاب بیست تعهد دولت های اسلامی در زمینه حقوق بشر بر اساس مصوبه سازمان کنفرانس اسلامی نیز ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
چهارشنبه 15 تير 1390

انتشار مصاحبه دبیر کمیسیون با پایگاه اطلاع رسانی دین پژوهی ایران در مقوله عدالت

 

همانگونه که قبلاً اطلاع رسانی شد در مورخ 1/4/90 دبیر کمیسیون در دفتر این نهاد در قم گفتگوی کوتاهی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دین پژوهی ایران (دیپنا) در مقوله عدالت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انجام داد. این گفتگو در مورخ 8/4/90 در پایگاه مزبور اطلاع رسانی شده که عیناً جهت بهره برداری مخاطبان محترم منعکس می شود:

 

ادامه مطلب...

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 4 تير 1390

مصاحبه با خبرنگار دیپنا در مقوله «مفهوم شناسی عدالت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران»

در مورخ 1/4/90 حین حضور دبیر کمیسیون در دفتر کمیسیون در قم خبرنگار دیپنا گفتگویی با ایشان در مقوله یادشده انجام داد که طبیعتاً در سایت خبری رسانه مزبور (www.dipna.ir)که از جمله رسانه های وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است، منعکس خواهد شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR
دوشنبه 30 خرداد 1390

توزیع فراخوان نشست اندیشه ورزی و طرح دیدگاه خرداد ماه در دفتر مرکزی کمیسیون با موضوع «تأملی بر مفهوم و ماهیت حق»

در جهت اطلاع رسانی برای مراکز فعال پژوهشی قم که مرتبط با مباحث حقوقی هستند،پیرو وصول تعدادی از اوراق چاپ شده تبلیغ نشست اندیشه ورزی وطرح دیدگاه خرداد ماه کمیته علمی کمیسیون که در زمینه مفهوم وماهیت حق برگزار می شود، دفتر کمیسیون در قم تبلیغ مزبور را در مراکز مختلف علمی ذیربط نصب نمود تا علاقمندان در نشست مزبور شرکت کنند.امور تحقیق وپژوهش دفتر مرکزی هم چنین با برخی از فضلای حوزوی در قم که در حیطه مبانی حق کار علمی کرده اند تماس گرفته تا حتما در جلسه شرکت و نقد نظرها کاملتر انجام شود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
شنبه 28 خرداد 1390

ارسال شماره 46 نشریه تازه‌های کتابخانه کمیسیون(ویژه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران) برای کتابخانه‌های تخصصی قم

پیرو ارسال شماره جدید نشریه تازه های کتابخانه کمیسیون از سوی دفتر مرکزی جهت توزیع بین کتابخانه های مهم قم، دفتر کمیسیون در قم هر یک از نسخه های واصله را برای کتابخانه های برجسته قم ارسال نمود.

(0)نظرات توسط: QOMHR
دوشنبه 5 ارديبهشت 1390

توزیع نشریه شماره 45-44 تازه های کتابخانه و مرکز اسناد دفتر مرکز کمیسیون بین کتابخانه های مهم قم

 

پیرو انتشار شماره جدید نشریه تازه های کتابخانه کمیسیون و ارسال تعدادی از آنها از سوی دفتر مرکزی جهت توزیع بین کتابخانه های مهم قم، مجموعه موارد دریافتی در مورخ 90/1/23 از سوی دفتر کمیسیون در قم برای کتابخانه های مختلف برجسته این شهر ارسال شد.

(0)نظرات توسط: QOMHR