معرفی کتاب حج از نگاه حقوق بین الملل

شنبه 19 آذر 1390 توسط: HAJJ

مشاهده نظرات - 0 |

معرفی كتاب «اسلام و حقوق بشر»

یکشنبه 6 آذر 1390 توسط: HAJJ

 

كتاب «اسلام و حقوق بشر» نوشته‌ باقر شريف‌القريشی و به ترجمه محمد تقدمی صابری، توسط بنياد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده است.

اين كتاب حقوق بشر را از ديدگاه اسلام به زبان ساده بررسی كرده و برتری آن را نسبت به حقوقی كه بشر امروزی برای خود قائل می‌شود، برشمرده است.

در سطوری از كتاب چنين آمده است: «آئين آسمانی اسلام، چنان جامع‌نگر و فراگير است كه علاوه بر انسان، حيوان و گياه نيز در سايه‌ی رحمتش آسوده‌اند. منشور حقوقی اين آئين، هم شرايط زندگی حيوان را فراهم آورده و هم بستر رشد و نمو گياه را، در اين ميان، انسانی كه سرآمد آفريدگان است، جايگاهی والا و ارجمند داشته و نگاه انسان آشنای اسلام ،1400سال پيش حقوقی را به وی اعطا كرده كه پس از گذشت قرن‌ها، گرد و غبار گذر زمان، چهره‌ی درخشانش را از فروغ نينداخته و همچنان تازه می‌نمايد.»

اين كتاب، در راستای مطالعات و تحقيقات بنياد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، درباره حقوق بشر در اسلام، تدوين و تنظيم شده است.

كتاب‌های «اسلام و حقوق بشر»، «پژوهشی در نظام حمايتی اسلام»، «حقوق جنايی در اسلام »، «درآمدی بر حقوق كودك»، «دفاع از حقوق زن » و «مبانی حقوقی در ايران»، از جمله آثاری هستند كه به همت آن بنياد، در اين باب به چاپ رسيده‌اند.

نخستين چاپ كتاب «اسلام و حقوق بشر» در 216 صفحه قطع رقعی، در اختيار عموم علاقه‌مندان و پژوهشگران «حقوق بشر در اسلام»، قرار دارد.

 

مشاهده نظرات - 0 |